ПочетнаАктуелностиОБЕЛЕЖЕН ДАН ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА У ТРСТЕНИКУ

ОБЕЛЕЖЕН ДАН ВИНОГРАДАРА И ВИНАРА У ТРСТЕНИКУ

У организацији општине Трстеник, Туристичке организације, Народног универзитета, Канцеларије за пољопривреду и Удружења „Свети Трифун“, свечано је обележен Дан виноградара, воћара и винара — манифестација која се поносно одржава већ 22 године заредом.

Овај посебан дан, посвећен Светом Трифуну, заштитнику виноградара, окупио је бројне произвођаче и љубитеље доброг вина, славећи традицију, труд и љубав према виноградарству.

У оквиру прославе одржан је и Сајам вина, где су се представили винари из Трстеника и околине. Стручна комисија оцењивала је најбоље узорке у категоријама белог, црвеног и розе вина, а најуспешнијима су уручене златне, сребрне и бронзане плакете и медаље.

Циљ ове манифестације је очување богате винске традиције нашег краја, промоција винске културе и подршка домаћим произвођачима да наставе да унапређују квалитет својих вина.

Трстеник је још једном показао да је град богате винске баштине и да су његови винари међу најбољима у Србији.

Најновији чланци